Shopping

Friends, because the last thing we want to do is make money off of shipping your product to you, and because a one-size-fits-all shipping solution is not, we believe, good customer service, we ask that if you would like to make a purchase, you contact us at "katieshomekitchen at gmail dot com" and let us know what it is you would like and your shipping address.  We will then package your item and calculate the best shipping cost options for you.  Once we have agreed on shipping, we will issue you a Paypal invoice for your order.




8 oz. jars of jelly or jam

Available flavors:

Strawberry Honey Jam - $6.00
Cranberry-Orange Honey Jam - $6.00
Apple Peel Jelly - $5.00
Mint Jelly - $5.00
Peach Jam - $5.00




Goodies-in-a-Jar

Available varieties:

Chewy Brownies - $7.00
Lemon Coconut Cookies - $7.00
Harvest S'mores - $8.00




Oatmeal Facial Scrub

Oatmeal is known for its ability to replenish your skin's moisture.
Made from all natural ingredients.
16 oz. container (by volume)

$7.00






Journals

These cute hand-made journals made from berry baskets can be used for one year (if you are a prolific writer) or for multiple years (if you just want a quick, easy and creative way to take a glance back in time).

$8.00



Marble Mazes

Yes, these are made with items from our kitchen.
We have recycled the rubber bands from produce items!
Hours of fun as you create your own maze design and navigate
one or more marbles through it.

11.5 x 11.5 board comes with
4 marbles
and extra rubber bands

$8.00






Needle Case

Tired of digging in the bottom on your bag for your needles?
These cases can help you keep your needles organized when you are out and about.
Can also be used by the artist -- for paint brushes or colored pencils.
Or while travelling, for makeup brushes and other items.

$5.00





No comments:

Post a Comment